Specifications
| category | Wall light |
| Model | Round |
| Product color | Black |
| Fitting | GU10 |
| Cable length | 20cm |
| Power | MAX.70W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | I |
| IP Rating | IP65 |
| Environment | Indoor and outdoor |
| Working Temperature | -20℃~45℃ |
| Installation method | Wall-mounted |
| Net weight of a single product | 357.2g |
| Life span | 15000h |
| Materiaal | Aluminum alloy |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 20 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325207854 |
| Artikelnummer | B10304VEM |