Specifications
| category | Pendant light |
| Product color | Black |
| Light color | RGB+Warm light-Day light |
| Selling points description | Bluetooth mesh 200+ device interconnection control;Multiple control methods;Up-down layered lighting effects, suitable for various scenarios |
| Power | 8W |
| Stand-by power consumption | ≤0.5W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 24mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | RGB+2700K-6500K |
| Luminous flux | 800lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 60W |
| EEI | F |
| Safety level of luminaire | II |
| Network configuration method | Bluetooth Mesh |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Installation method | Suspension installation |
| Net weight of a single product | 460g |
| Life span | 25000h |
| Switching frequency | 12500times |
| Materiaal | Aluminum alloy,abs,pc |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 18 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325335953 |
| Artikelnummer | S10303PJ0 |